רחפן פנטום

Image

בעבר הטסת טיסנים הייתה דבר מסובך שכן על מנת להטיס טיסן בבטחה היה צורך בהבנה מעמיקה באווירודינמיקה, פיזיקה, הבנה של מצבי הטיסה השונים, ממש ידע הזהה לזה שטייס רוכש לפני שהוא מתחיל להטיס מטוסים בקורס הטייס שלו.

הדבר הרחיק ילדים רבים מעולם הטיסנאות, היות ורבים לא היו מצליחים ללמוד את החומר שתיאורטי בעוד שרבים אחרים ריסקו מספר טיסנים ולא רצו להמשיך הלאה עם התחביב היקר.

עולם התעופה והמחשבים התפתח מאוד עם הזמן ושכלולים שלו אנחנו יכולים לראות כיום במטוסי נוסעים, שכן כיום רוב המטוסים שפועלים שנתיבי טיסה בינלאומיים יודעים לנחות לבד.

יצרני הרחפן פנטום אמרו מדוע בעצם לא נביא את הדברים שאנחנו מכירים כל כך טוב מעולם התעופה לעולם הטיסנאות וניצור טיסן אשר מסוגל להביא את כל יכולות האוטומציה מעולם התעופה גם לעולם הטיסנאות.

רחפן פנטום הוא כיום הטיסן הכי משוכלל שקיים בשוק והוא מאגד בתוכו את כל הטכנולוגיות הכי מודרניות שיש לעולם התעופה להציע.

בין היתר לרחפן פנטום ישנה מערכת ניווט המבוססת על GPS, שזוהי מערכת ניווט באמצעות ליוונים אשר נחשבת למדויקת ביותר ובה משתמשים מטוסי נוסעים.

בנוסף לרחפן פנטום ישנה מצלמה משוכללת אשר מעט מאוד רחפנים בשוק מסוגלים לצללם באיכות התמונה אשר מצלם הפנטום.

המצלמה יכולה לצלם סרט וידאו כאשר במקביל היא מסוגלת לצלם תמונות JPEG בזמן שציר המצלמה יכול לנוע סביב 3 צירים.

התוכן של המצלמה נשמר בכרטיס מיקרו SD ולאחר מכן ניתן להוריד אותו על ידי פעולה פשוטה מאוד למחשב האישי שלנו.

לרחפן הפנטום מספר אופציות אשר נותנות לו יתרון תחרותי על מתחריו כאשר הבולטת שבהם היא האופציה של החזרה הביתה.

במידה והרחפן מרגיש כי המרחק מן השלט הרחוק הפך למרחק רב מידי או שהסוללה של השלט הרחוק עתידה להיגמר בזמן הקרוב הרחפן יכניס את עצמו למצב של חזרה אוטומטית הביתה לנקודת הציון שהגדרנו לו בהגדרות בתור נקודת הבית.

הרחפן יעלה לגובה של עשרים מטר מעל הקרקע ויטוס בקו ישר לאותה נקודת ציון שהוגדרה לו מראש.