ביזפורטל

Image

ביזפורטל הינו אתר אינטרנט אשר הוקם בשנת 1999 בתור אתר חדשות כלכלה ועסקים ונקרא בתחילת דרכו ביזנס פורטל. האתר נמצא בבעלותו של איש העסקים הארגנטינאי קרלוס בגס. בגס אשר עלה ארצה מארגנטינה בשנת 1967 רכש בשנת 1973 את חברת יפעת אשר עיקר פועלה היה איסוף קטעי עיתונות למשרדי ממשלה ואת חברת קו מנחה בשנת 1999, אשר דרכה נוסד האתר. בנו של קרלוס בגס, אבי בגס, הינו מהמייסדים של האתר. בשנת 2000 פיתחה חברת קו מנחה תוכנה לניתוח טכני של גרפים בשם בורסה גרף, תפקידה העיקרי של התוכנה היה לתת המלצות של קנייה ומכירה למניות באתר ביזפורטל , אשר ניתח אייל גורביץ׳, אותו אדם הממונה על צוות המפתחים. בנוסף, לניתוח הטכני עזר להם לנהל תיקי השקעות ועריכת השוואות.

התכנים אשר מציע האתר ביזפורטל

מעבר כלי ניתוח הטכני של הגרפים שכבר ציינו והיותו אתר המספק חדשות, ניתן למצוא באתר ביזפורטל תכנים וכתבות במגוון נושאים כגון שוק ההון, עסקים קטנים, תחום הנדל״ן אשר לו יש מדור נפרד של הזדמנויות נדל״ניות, מיזוגים, וול סטריט ובבורסות השונות ברחבי העולם וכמו כן כתבות בנושאי אנרגיה, גז ונפט.

באתר ניתן גם לקבל מידע בנוגע לרשם החברות, רשם המקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל ובדיקה על שעבודי רכבים – כל התכנים הללו הם בתשלום כמובן. בנוסף, קיימת באתר אפשרות של יצירת תיק השקעות פיקטיבי אשר באמצעותו אנו יכולים לבצע השקעות דמה בניירות מסוימים שאנו רוצים לבדוק, לבצע קניות ומכירות בהתאם לניתוחים, המלצות ותנודות השוק ובכך לבדוק את היכולות שלנו בקריאת מגמות השוק ושימוש בכלי הניתוח השונים וכך בעתיד לבצע רכישות וקניות בהתאמה לכך. כמו כן, קיימים באתר פורומים כלכליים בנושאים שונים אשר דרכם יכולים הגולשים להביע את דעתם בנושאים שונים ועל כתבות שונות.

למי מתאים האתר ביזפורטל 

האתר ביזפורטל, למעשה מתאים לכל מי שיש לו זיקה לעולם העסקים, הכלכלה ולתחומיו השונים בין אם מדובר בתחום הנדל״ן, שוק ההון או תחום ההשקעות. האתר מותאם הן לחובבים ולאנשים שרק מעוניינים להישאר מעודכנים בנושאים הללו והן לאנשים אשר זהו מקצועם וחיים את השוק.